O nás

Klub FK Sparta Košíře byl založen roku 1908 a již od počátku patřil k velmi známým a slavným klubům tehdejší kopané.

Po čistě amatérských začátcích přes prvorepublikovou prestiž dosáhl klub i v poválečných letech a následném období normalizace dobrých výsledků. K největším úspěchům patří účast v druhé národní lize.

Léta 80. však již byla méně uspěšná, nepodařilo se navázat na předchozí výsledky a klub se postupně usídlil v pražských nižších soutěžích. Po roce 1989 díky privatizaci patronátního podniku se klub organizačně oddělil od Tělovýchovné jednoty Košíře. V 90. letech nebyly kluby z nižších fotbalových soutěží dostatečně podporovány a fotbal na této úrovni se držel jenom díky nadšení a obětavosti hráčů a funkcionářů k fotbalu.

Košířský fotbal po dlouhých letech v nižších pražských soutěžích se na tři sezóny navrátil do pražské I.A třídy (2006-2009). Pak však přišel opět útlum a Košíře v současné době i díky nutné vnitřní reorganizaci hrají pražskou II. třídu. Po dlouhé době se též podařilo obnovit i práci s mládeží.

V současné době je ve Spartě Košíře registrováno 88 členů a dvě aktivně hrající mužstva.

Areál hřiště se nachází v klidném prostředí v těsné blízkosti přírodní památky Skalka a je velmi dobře dostupný jak autem tak i MHD. V areálu se též nachází i restaurace Starokošířská Hospoda.

V dnešní době je provoz jakéhokoliv sportu náročný i po stránce finanční. Snažíme se v rámci možností většinou svépomocí udržovat a postupně vylepšovat areál hřiště a proto jsme vděčni za jakoukoliv formu podpory, aby se nejenom hráči, ale i návštěvníci a fanoušci cítili u nás příjemně.


Historie klubu

Vytvořte si webové stránky zdarma!